Baltic Biathlon Cup

Lähtölistat

Tilanne 17.12.2022 19:46
Välituloste 19:46:32 Sarja on kesken, puuttuu 201
Kilpailun sarjat: W15; M15; W17; M17; W19; M19; W22; M22; W; M; W35; W45; M45; M50; M55; M60; M65
Numero Nimi Seuran nimi Lähtöaika
W15Naiset 15 vuotta 3 km V, tilanne
1Eliiza SidlauskaiteLTU Nemencines SM11:00:00.00
2Uljana KiritšukEstonia Äkke SPKL11:00:30.00
3Karmen NoormetsNõmme Spordiklubi11:01:00.00
4Linnea PohjolaTuusulan Voima-Veikot11:01:30.00
5Triinu HeinsooVõru Biathlon11:02:00.00
6Elli PyykönenTuusulan Voima-Veikot11:02:30.00
7Rosibel Marii KaldveeSpordiklubi Biathlon11:03:00.00
8Stella ÖhbergTuusulan Voima-Veikot11:03:30.00
9Mila SenkevicLTU Nemencines SM11:04:00.00
10Laura AlzinaCesu pilsetas sporta skola11:04:30.00
11Joanna NoormetsNõmme Spordiklubi11:05:00.00
12Venla PyykköKontiolahden Urheilijat11:05:30.00
13Hilma HyyrynenKouvolan Hiihtoseura11:06:00.00
14Simona ArakNõmme Spordiklubi11:06:30.00
15Jelizaveta TrifonovaEstonia Äkke SPKL11:07:00.00
16Anni AlusNõmme Spordiklubi11:07:30.00
17Martiina MätasKagu Biathlon11:08:00.00
18Anni SaksmanKontiolahden Urheilijat11:08:30.00
19Nora-Liisa UiboNõmme Spordiklubi11:09:00.00
20Aino KoskelaKouvolan Hiihtoseura11:09:30.00
21Sandra IngvesNärpes Kraft Skiforening11:10:00.00
22Mirtel KaljumäeSPKL Tallinna Biathlon11:10:30.00
23Tara PitkänenSki Jyväskylä11:11:00.00
Sarjaluettelo
M15Miehet 15 vuotta 4.5 km V, tilanne
24Lukas MincevicLTU Nemencines SM11:21:30.00
25Dominik LopuhhinSPKL Tallinna Biathlon11:22:00.00
26Fredrik LopuhhinNõmme Spordiklubi11:22:30.00
27Tristan KlimbekKagu Biathlon/Estonia11:23:00.00
28Joel MäkiIisalmen Visa11:23:30.00
29Robin Steven KaldveeSpordiklubi Biathlon11:24:00.00
30Simeon KümmelKagu Biathlon/Estonia11:24:30.00
31Mindaugas LazauskasLTU Ignalinos SSPC11:25:00.00
32Laurynas KapancovasLTU Anyksciu KKSC11:25:30.00
33Elmeri LångPuijon Hiihtoseura11:26:00.00
34Nils-Eric UiboNõmme Spordiklubi11:26:30.00
35Aapeli PiiroinenKontiolahden Urheilijat11:27:00.00
36Leevi VäistöKontiolahden Urheilijat11:27:30.00
37Rudolf RaudzinšCesu pilsetas sporta skola11:28:00.00
38Sander TreielNõmme Spordiklubi11:28:30.00
39Oskari JuuresOrimattilan Jymy11:29:00.00
40Suvinen SisuSoisalon Ampumahiihtäjät11:29:30.00
41Vilho WirmanOrimattilan Jymy11:30:00.00
42Eimantas LekaviciusLTU Ignalinos SSPC11:30:30.00
43Kristen Raian BaumannNõmme Spordiklubi11:31:00.00
44Onni HurskainenKontiolahden Urheilijat11:31:30.00
45Korawik SaendeeKouvolan Hiihtoseura11:32:00.00
Sarjaluettelo
W17Naiset 17 vuotta 6 km V, tilanne
46Austeja PupelyteLTU Anyksciu KKSC11:42:00.00
47Kiira KiiskinenKontiolahden Urheilijat11:42:30.00
48Angelina UsolkinaSpordiklubi Biathlon11:43:00.00
49Anna-Maria SäreVõru Biathlon EST11:43:30.00
50Kotryna KozlovskyteSC Nempolis11:44:00.00
51Hanna AidasNõmme Spordiklubi11:44:30.00
52Palina KresikLTU Sostines SC11:45:00.00
53Jekaterina SokolovaEstonia Äkke SPKL11:45:30.00
54Pillerin VilipuuElva Skiclub11:46:00.00
55Laureen SimbergSPKL Tallinna Biathlon11:46:30.00
56Anni NaumanenOulun Hiihtoseura11:47:00.00
57Madara VeckalninaMadonas BJSS11:47:30.00
58Mia Mai HuikVõru Biathlon EST11:48:00.00
59Emma LångPuijon Hiihtoseura11:48:30.00
60Mette Nevalainen 2Kontiolahden Urheilijat11:49:00.00
61Aino SipiläinenOrimattilan Jymy11:49:30.00
62Jonna LeikosTuusulan Voima-Veikot11:50:00.00
64Kätrin KärsnaSPKL Tallinna Biathlon11:51:00.00
65Anlourdees VeerpaluKagu Biathlon11:51:30.00
66Pihka PaasonenSoisalon Ampumahiihtäjät11:52:00.00
67Rusne MotiejunaiteLTU Anyksciu KKSC11:52:30.00
68Aino SorjonenKontiolahden Urheilijat11:53:00.00
69Karmen Lisette LilienthalKagu Biathlon11:53:30.00
Sarjaluettelo
M17Miehet 17 vuotta 7.5 km V, tilanne
70Hannes VislapuuVõru Biathlon EST11:54:00.00
71Daniil SkvortsovEstonia Äkke SPKL11:54:30.00
72Mario LevoratoSPKL Tallinna Biathlon11:55:00.00
73Adrians Maris SnorinsTalsu novada Sporta skola11:55:30.00
74Kasperi SavolainenSumiaisten Kunto11:56:00.00
75Arttu RemesKeuruun Kisailijat11:56:30.00
76Damian RynkevicSC Nempolis11:57:00.00
77Jonathan JuudasSPKL Tallinna Biathlon11:57:30.00
78Joonas VähiElva Skiclub11:58:00.00
79Iisakki SorjonenKontiolahden Urheilijat11:58:30.00
80Daniel VarikovVõru Biathlon EST11:59:00.00
81Arseni PustošnyyEstonia Äkke SPKL11:59:30.00
82Ernests SolovjovsTalsu novada Sporta skola12:00:00.00
83Gregor NaruskVõru Biathlon EST12:00:30.00
84Valters BresmeTalsu novada Sporta skola12:01:00.00
85Tuomas LatvalahtiTuusulan Voima-Veikot12:01:30.00
86Maanus UdamSpordiklubi Biathlon12:02:00.00
87Otto KonttinenPuijon Hiihtoseura12:02:30.00
88Oskar OrupõldSPKL Tallinna Biathlon12:03:00.00
89Kalle AaltoPuijon Hiihtoseura12:03:30.00
90Eimantas NalivaikaLTU Ignalinos SSPC12:04:00.00
91Olievers BresmeTalsu novada Sporta skola12:04:30.00
92Frederik-Marten VälbeSPKL Tallinna Biathlon12:05:00.00
93Mathias PruusSpordiklubi Biathlon12:05:30.00
94Sander SavisteSPKL Tallinna Biathlon12:06:00.00
95Martti KoikkalainenTuusulan Voima-Veikot12:06:30.00
96Frank VilipuuElva Skiclub/EST12:07:00.00
97Aapo RuhanenTuusulan Voima-Veikot12:07:30.00
Sarjaluettelo
W19Naiset 19 vuotta 6 km V, tilanne
98Kretel KaljumäeSPKL Tallinna Biathlon14:00:00.00
99Pinja YläharjuImatran Urheilijat14:00:30.00
100Elli LoukkaanhuhtaOulun Hiihtoseura14:01:00.00
101Saga HurskainenKontiolahden Urheilijat14:01:30.00
102Hetastiina HurstiKontiolahden Urheilijat14:02:00.00
103Elizabete SlotinaCesu pilsetas sporta skola14:02:30.00
104Ilona RantakömiHollolan Urheilijat -4614:03:00.00
105Katriina VuolletSotkamon Jymy14:03:30.00
106Mirtel KärsnaSPKL Tallinna Biathlon14:04:00.00
107Laura PunkkinenKouvolan Hiihtoseura14:04:30.00
108Aura LehtonenKontiolahden Urheilijat14:05:00.00
109Lyydia RainioTuusulan Voima-Veikot14:05:30.00
110Enia KalninaOgres Sporta klubs14:06:00.00
111Sissi OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura14:06:30.00
112Sanni PirttikoskiKontiolahden Urheilijat14:07:00.00
113Matilda SaltbacakaAhveniston Ampumahiihtäjät14:07:30.00
114Minttu AhvoImatran Urheilijat14:08:00.00
115Eveliina HakalaAhveniston Ampumahiihtäjät14:08:30.00
116Melia PalsinajärviKontiolahden Urheilijat14:09:00.00
117Sonja OksanenHollolan Urheilijat -4614:09:30.00
118Inka SalmelaOunasvaaran Hiihtoseura14:10:00.00
119Erika KujalaKontiolahden Urheilijat14:10:30.00
120Iida-Maria TuomainenHollolan Urheilijat -4614:11:00.00
121Vibeke-Marie VälbeSPKL Tallinna Biathlon14:11:30.00
122Amanda SaltbackaAhveniston Ampumahiihtäjät14:12:00.00
Sarjaluettelo
M19Miehet 19 vuotta 7.5 km V, tilanne
123Eerik JunkkarinenPuijon Hiihtoseura14:12:30.00
124Antti MartikainenHollolan Urheilijat -4614:13:00.00
125Matiss MeiransAluksnes novada sporta skola14:13:30.00
126Kaapo SaarinenLahden Hiihtoseura14:14:00.00
127Marten PressmannSpordiklubi Biathlon14:14:30.00
128Mihhail BlohhinEstonia Äkke SPKL14:15:00.00
129Mark-Markos KehvaSPKL Tallinna Biathlon14:15:30.00
130Sisu RannikkoTuusulan Voima-Veikot14:16:00.00
131Arno HautaniemiSeinäjoen Hiihtoseura14:16:30.00
132Alan KasperovSC Nempolis14:17:00.00
134Mikko PietarilaAlavieskan Viri14:18:00.00
135Ralf VikatSPKL Tallinna Biathlon14:18:30.00
136Kristers KalašnikovsTalsu novada Sporta skola14:19:00.00
137Akseli KirjavainenPuijon Hiihtoseura14:19:30.00
138Jimi KlemettinenSoisalon Ampumahiihtäjät14:20:00.00
139Aleksis SamcevicsTalsu novada Sporta skola14:20:30.00
140Sander SaaringSPKL Tallinna Biathlon14:21:00.00
141Ronni MäntyrantaOulun Hiihtoseura14:21:30.00
142Rasmus SaarinenHollolan Urheilijat -4614:22:00.00
143Markus MyyryKontiolahden Urheilijat14:22:30.00
144Daniels KodalevsAluksnes novada sporta skola14:23:00.00
145Mart Andreas RootaluSpordiklubi Biathlon14:23:30.00
146Anton IngvesNärpes Kraft Skiforening14:24:00.00
Sarjaluettelo
W22Naiset 22 vuotta 7.5 km V, tilanne
147Hilla LehtolaSaloisten Reipas14:24:30.00
148Nea VähäsarjaTuusulan Voima-Veikot14:25:00.00
149Elena JyrkinenImatran Urheilijat14:25:30.00
150Kaisla OllilaTuusulan Voima-Veikot14:26:00.00
151Iida-Mari TakanenKymin Koskenpojat14:26:30.00
152Miia Heleene UtsalVõru Biathlon14:27:00.00
153Jenni OjalaOunasvaaran Hiihtoseura14:27:30.00
154Pauliina PuusaarKagu Biathlon14:28:00.00
155Anniina RantalaOrimattilan Jymy14:28:30.00
156Sonja HakalaAhveniston Ampumahiihtäjät14:29:00.00
Sarjaluettelo
M22Miehet 22 vuotta 10 km V, tilanne
171Severi OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura14:36:30.00
172Grigori FominykhEstonia Äkke SPKL14:37:00.00
173Kalle LoukkaanhuhtaOulun Hiihtoseura14:37:30.00
174Markus FasterSPKL Tallinna Biathlon14:38:00.00
175Juuso KetonenOrimattilan Jymy14:38:30.00
176Turkka NieminenSeinäjoen Hiihtoseura14:39:00.00
177Jasper SaarinenHollolan Urheilijat -4614:39:30.00
178Eemi NaumanenPuijon Hiihtoseura14:40:00.00
179Joonas NelimarkkaSeinäjoen Hiihtoseura14:40:30.00
180Pyry RannikkoTuusulan Voima-Veikot14:41:00.00
Sarjaluettelo
WNaiset 7.5 km V, tilanne
157Sonja LeinamoAhveniston Ampumahiihtäjät14:29:30.00
158Sanni OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura14:30:00.00
159Noora Kaisa KeränenAhveniston Ampumahiihtäjät14:30:30.00
160Mira HolopainenLahden Hiihtoseura14:31:00.00
161Nenna LukkarinenKontiolahden Urheilijat14:31:30.00
162Camilla TuominenHollolan Urheilijat -4614:32:00.00
163Johanna PykäläinenKontiolahden Urheilijat14:32:30.00
164Frida AchrénVörå IF14:33:00.00
165Heidi KuuttinenNärpes Kraft skidförening14:33:30.00
166Seela PeuralahtiOulun Hiihtoseura14:34:00.00
167Sofia JoronenSeinäjoen Hiihtoseura14:34:30.00
168Kirsi PutilaImatran Urheilijat14:35:00.00
169Krista LeskinenTuusulan Voima-Veikot14:35:30.00
170Hilda KukonlehtoAhveniston Ampumahiihtäjät14:36:00.00
Sarjaluettelo
MMiehet 10 km V, tilanne
181Erkkilä EliasSaloisten Reipas14:41:30.00
182Roope JokelaOulun Hiihtoseura14:42:00.00
183Santtu PanttilaKauhajoen Karhu14:42:30.00
184Erkkilä AapoSaloisten Reipas14:43:00.00
185Matias MaijalaLapin Biathlon Tokka14:43:30.00
186Otto RuusunenAhveniston Ampumahiihtäjät14:44:00.00
187Kotikumpu ViliSoisalon Ampumahiihtäjät14:44:30.00
188Patrik KuuttinenNärpes Kraft skidförening14:45:00.00
189Onni-Kalle LahdelmaHollolan Urheilijat -4614:45:30.00
190Juho HökkäOulun Hiihtoseura14:46:00.00
191Juho FrimanLahden Hiihtoseura14:46:30.00
192Kuittinen AnssiSoisalon Ampumahiihtäjät14:47:00.00
193Olli JarvaImatran Urheilijat14:47:30.00
Sarjaluettelo
W35Naiset 35 vuotta 6 km V, tilanne
194Tiia-Maria KukkonenKontiolahden Urheilijat14:48:00.00
Sarjaluettelo
W45Naiset 45 vuotta 4.5 km V, tilanne
195Tuula HyytiäinenMikkelin Hiihtäjät14:48:30.00
196Anu KoistinenImatran Urheilijat14:49:00.00
Sarjaluettelo
M45Miehet 45 vuotta 6 km V, tilanne
197Sami SiimestöKontiolahden Urheilijat14:49:30.00
Sarjaluettelo
M50Miehet 50 vuotta 6 km V, tilanne
198Pasi SaastamoinenKontiolahden Urheilijat14:50:00.00
199Jussi ToivonenTuusulan Voima-Veikot14:50:30.00
Sarjaluettelo
M55Miehet 55 vuotta 6 km V, tilanne
200Ari KosunenImatran Urheilijat14:51:00.00
201Pasonen MikaÖsterby Sportklubb14:51:30.00
Sarjaluettelo
M60Miehet 60 vuotta 4.5 km V, tilanne
202Petri AlataloKouvolan Hiihtoseura14:52:00.00
Sarjaluettelo
M65Miehet 65 vuotta 4.5 km V, tilanne
203Mauri SiimestöKontiolahden Urheilijat14:52:30.00
Sarjaluettelo