Etelä-Karjalan Maakuntaviesti

Imatra 18.2.2018

Tuloste on valmis 12:48:30
Kilpailun sarjat: HAR-V; HAR-1; HAR-2; HAR-3; HAR-4
SijaNumeroKilpailijan nimiSeuran nimiKilpailijan tulosEro voittajaan
HAR-V Harraste- ja valtuustosarja, Viesti 7 km V, tilanne
1. 6LR Old StarsLappeen Riento Old Stars22:32.6
2. 5ParSoutajaaParSoutajaa ry23:22.9   50.3
3. 4TKLTeam Karmea Loikka26:40.7   4:08.1
4. 2Savitaipaleen valtuustoSavitaipale valtuusto28:53.4   6:20.8
5. 1Parikkala valtuustoParikkalan valtuusto39:52.1   17:19.5
DNS 3KarTriKarjalan Triathlon
DNS 7Lappeenrannan valtuustoLappeenranta valtuusto
Sarjaluettelo
HAR-1 Mies/Nainen, Viesti, Osuus 1 1.75 km V, tilanne
1. 5Janne PeippoParSoutajaa ry4:55.6
2. 6Markus SiivolaLappeen Riento Old Stars5:14.9   19.3
3. 4Maiju LappalainenTeam Karmea Loikka6:07.4   1:11.8
4. 1Jussi PoutanenParikkala valtuusto6:08.9   1:13.3
5. 2Jari LanttaSavitaipale valtuusto7:12.3   2:16.7
DNS 3Simo PuumalainenKarjalan Triathlon
DNS 7ULappeenranta
Sarjaluettelo
HAR-2 Mies/Nainen, Viesti, Osuus 2 1.75 km V, tilanne
1. 6Aaro KieroLappeen Riento Old Stars5:41.4
2. 5Eija PekonenParSoutajaa ry7:02.5   1:21.1
3. 4Emilia KohonenTeam Karmea Loikka7:03.9   1:22.5
4. 2Maiju HölsäSavitaipale valtuusto9:00.2   3:18.8
5. 1Inka PylvänäinenParikkala valtuusto12:23.2   6:41.8
DNS 3Liisa TirkkonenKarjalan Triathlon
DNS 7ULappeenranta
Sarjaluettelo
HAR-3 Mies/Nainen, Viesti, Osuus 3 1.75 km V, tilanne
1. 5Petteri AlavahtolaParSoutajaa ry5:29.0
2. 6Marko HakolahtiLappeen Riento Old Stars5:51.0   22.0
3. 2Jorma PekkanenSavitaipale valtuusto6:07.5   38.5
4. 4Merja LehtikangasTeam Karmea Loikka6:59.5   1:30.5
5. 1Maija ValkeapääParikkala valtuusto11:36.6   6:07.6
DNS 3Osmo PekkiKarjalan Triathlon
DNS 7ULappeenranta
Sarjaluettelo
HAR-4 Mies/Nainen, Viesti, Osuus 4 1.75 km V, tilanne
1. 6Saku KaipiaLappeen Riento Old Stars5:45.3
2. 5Riitta SikiöParSoutajaa ry5:55.8   10.5
3. 4Anu TarhonenTeam Karmea Loikka6:29.9   44.6
4. 2Juho MarkkuSavitaipale valtuusto6:33.4   48.1
5. 1Jouni KiviahoParikkala valtuusto9:43.4   3:58.1
DNS 3Reima TirronenKarjalan Triathlon
DNS 7ULappeenranta
Sarjaluettelo