Saimaan maakuntaviesti 2020

19.01.2020 Imatra

Lähtölista

Välituloste 19:57:50 Sarja on kesken, puuttuu 168
Kilpailun sarjat: MMK-V; MMK-1; MMK-2; MMK-3; MMK-4; MMK-5; MMK-6; MMK-7; MMK-8; MIN-V; MIN-1; MIN-2; MIN-3; MIN-4; MIN-5; MIN-6; MIN-7; MIN-8; HAR-V; HAR-1; HAR-2; HAR-3; HAR-4
Lähtö Sarja Nro Nimi Seura
MMK-V Saimaan maakuntaviesti 2020 30 km , tilanne
12:00:00.00MMK-V 1Im 1Imatra 1
12:00:00.00MMK-V 2SavLSavonlinna
12:00:00.00MMK-V 3MikMikkeli
12:00:00.00MMK-V 4JuvaJuva
12:00:00.00MMK-V 5SulkSulkava
12:00:00.00MMK-V 6LprLappeenranta
12:00:00.00MMK-V 7E-K piiriEtelä-Karjalan piiri
12:00:00.00MMK-V 8PieksPieksämäki
12:00:00.00MMK-V 9RantasRantasalmi
12:00:00.00MMK-V 10Im 2Imatra 2
Sarjaluettelo
MMK-1 Miehet, Osuus 1 6 km P, tilanne
12:00:00.00MMK-1 1Ville AhonenImatra 1
12:00:00.00MMK-1 2Arttu TurtiainenSavonlinna
12:00:00.00MMK-1 3Jeremias LipsanenMikkeli
12:00:00.00MMK-1 4Topi HuttunenJuva
12:00:00.00MMK-1 5Jussi SimonenSulkava
12:00:00.00MMK-1 6Valtteri HärkönenLappeenranta
12:00:00.00MMK-1 7Akseli LaatikainenEtelä-Karjalan piiri
12:00:00.00MMK-1 8Marko MononenPieksämäki
12:00:00.00MMK-1 9Jani TilaeusRantasalmi
12:00:00.00MMK-1 10Tomi MikkonenImatra 2
Sarjaluettelo
MMK-2 Miehet, Osuus 2 3 km P, tilanne
MMK-2 1Olli AhonenImatra 1
MMK-2 2Jari TurtiainenSavonlinna
MMK-2 3Juho NeuvonenMikkeli
MMK-2 4Erno KantanenJuva
MMK-2 5Juho MikkonenSulkava
MMK-2 6Lauri NiemiLappeenranta
MMK-2 7Harri MiettinenEtelä-Karjalan piiri
MMK-2 8Riku KankkunenPieksämäki
MMK-2 9Pertti KosunenRantasalmi
MMK-2 10Antti KosonenImatra 2
Sarjaluettelo
MMK-3 N18/N35, Osuus 3 3 km V, tilanne
MMK-3 1Eevi LaatikainenImatra 1
MMK-3 2Sari KorhonenSavonlinna
MMK-3 3Helmiina LanttaMikkeli
MMK-3 4Jaana ValtonenJuva
MMK-3 5Kukka-Maaria KärkiSulkava
MMK-3 6Lotta AumakallioLappeenranta
MMK-3 7Vilma HuhtanenEtelä-Karjalan piiri
MMK-3 8Reetta HeiskanenPieksämäki
MMK-3 9Mirka KupiainenRantasalmi
MMK-3 10Pinja YläharjuImatra 2
Sarjaluettelo
MMK-4 M18/M45, Osuus 4 3 km V, tilanne
MMK-4 1Rasmus RäikkönenImatra 1
MMK-4 2Valtteri HuuskonenSavonlinna
MMK-4 3Aapo HotokkaMikkeli
MMK-4 4Teemu HimanenJuva
MMK-4 5Antti SeppänenSulkava
MMK-4 6Janne AumakallioLappeenranta
MMK-4 7Ari KosunenEtelä-Karjalan piiri
MMK-4 8Keijo PulkkinenPieksämäki
MMK-4 9Jari TolvanenRantasalmi
MMK-4 10Saku MiettinenImatra 2
Sarjaluettelo
MMK-5 N16/N40, Osuus 5 3 km V, tilanne
MMK-5 1Kiia KarttunenImatra 1
MMK-5 2Iida-Emilia KaiponenSavonlinna
MMK-5 3Pauliina KirvesniemiMikkeli
MMK-5 4Oosa KantanenJuva
MMK-5 5Matilda SalonenSulkava
MMK-5 6Jasmin TurunenLappeenranta
MMK-5 7Hanna MiikkiEtelä-Karjalan piiri
MMK-5 8Saana KinnunenPieksämäki
MMK-5 9Hanna LappalainenRantasalmi
MMK-5 10Minttu AhvoImatra 2
Sarjaluettelo
MMK-6 M16/M55, Osuus 6 3 km V, tilanne
MMK-6 1Matti MansikkaImatra 1
MMK-6 2Ville HuuskonenSavonlinna
MMK-6 3Jesse KähäräMikkeli
MMK-6 4Markku KaipiainenJuva
MMK-6 5Pekka LyytinenSulkava
MMK-6 6Jami Rinta-JaskariLappeenranta
MMK-6 7Juha OvaskaEtelä-Karjalan piiri
MMK-6 8Miska MännynsaloPieksämäki
MMK-6 9Arto TilaeusRantasalmi
MMK-6 10Pasi KoistinenImatra 2
Sarjaluettelo
MMK-7 Naiset, Osuus 7 3 km V, tilanne
MMK-7 1Emma JyrkinenImatra 1
MMK-7 2Vilma JylhäSavonlinna
MMK-7 3Noora TivinenMikkeli
MMK-7 4Anni KaipiainenJuva
MMK-7 5Kerttu SeppänenSulkava
MMK-7 6Pauliina PohjaLappeenranta
MMK-7 7Anu KoistinenEtelä-Karjalan piiri
MMK-7 8Heta-Maija KalilainenPieksämäki
MMK-7 9Nina VänskäRantasalmi
MMK-7 10Laura LaatikainenImatra 2
Sarjaluettelo
MMK-8 Miehet, Osuus 8 6 km V, tilanne
MMK-8 1Miro KarppanenImatra 1
MMK-8 2Pekka HuuskonenSavonlinna
MMK-8 3Vili HämäläinenMikkeli
MMK-8 4Juha HyyryläinenJuva
MMK-8 5Elias LyytinenSulkava
MMK-8 6Matti HuttunenLappeenranta
MMK-8 7Julius TaskinenEtelä-Karjalan piiri
MMK-8 8Hannu LappiPieksämäki
MMK-8 9Anu PylkkänenRantasalmi
MMK-8 10Mika KaljunenImatra 2
Sarjaluettelo
MIN-V Minimaakuntaviesti 10 km , tilanne
10:00:00.00MIN-V 13Savl 1Savonlinna 1
10:00:00.00MIN-V 14PieksPieksämäki
10:00:00.00MIN-V 15Savl 2Savonlinna 2
10:00:00.00MIN-V 16LprLappeenranta
10:00:00.00MIN-V 17MikMikkeli
10:00:00.00MIN-V 18ImImatra
10:00:00.00MIN-V 19RantasRantasalmi
Sarjaluettelo
MIN-1 P/T-14, Osuus 1 2 km P , tilanne
10:00:00.00MIN-1 13Aapo TurtiainenSavonlinna 1
10:00:00.00MIN-1 14Isla KinnunenPieksämäki
10:00:00.00MIN-1 15Ossi MutikainenSavonlinna 2
10:00:00.00MIN-1 16Jemina TurunenLappeenranta
10:00:00.00MIN-1 17Veera LiukkonenMikkeli
10:00:00.00MIN-1 18Atte RäikkönenImatra
10:00:00.00MIN-1 19Janna-Julia TilaeusRantasalmi
Sarjaluettelo
MIN-2 P/T-12, Osuus 2 1 km P , tilanne
MIN-2 13Siiri LindholmSavonlinna 1
MIN-2 14Jussi KalilainenPieksämäki
MIN-2 15Anni SaksmanSavonlinna 2
MIN-2 16Kasperi Rinta-JaskariLappeenranta
MIN-2 17Taavi SormunenMikkeli
MIN-2 18Kiira KarttunenImatra
MIN-2 19Sara LehtonenRantasalmi
Sarjaluettelo
MIN-3 P/T-10, Osuus 3 1 km P , tilanne
MIN-3 13Oliver ViitanenSavonlinna 1
MIN-3 14Anni KalilainenPieksämäki
MIN-3 15Onni ParkkinenSavonlinna 2
MIN-3 16Kristiina Rinta-JaskariLappeenranta
MIN-3 17Roope LaitinenMikkeli
MIN-3 18Adam KullbergImatra
MIN-3 19Liinu LappalainenRantasalmi
Sarjaluettelo
MIN-4 P/T-8, Osuus 4 1 km P , tilanne
MIN-4 13Topi KairikkoSavonlinna 1
MIN-4 14Palus KinnunenPieksämäki
MIN-4 15Joni PylkkänenSavonlinna 2
MIN-4 16Cecilia KeckiLappeenranta
MIN-4 17Topias ÄikäsMikkeli
MIN-4 18Iina SuikkanenImatra
MIN-4 19Veera AuvinenRantasalmi
Sarjaluettelo
MIN-5 P/T-8, Osuus 5 1 km P , tilanne
MIN-5 13Lauri HuimanSavonlinna 1
MIN-5 14Jouni LeikasPieksämäki
MIN-5 15Oiva ParkkinenSavonlinna 2
MIN-5 16Vilho MiettinenLappeenranta
MIN-5 17Maikki RäihäMikkeli
MIN-5 18Emil KaljunenImatra
MIN-5 19Vilppu SaariRantasalmi
Sarjaluettelo
MIN-6 P/T-10, Osuus 6 1 km P , tilanne
MIN-6 13Lotta LindholmSavonlinna 1
MIN-6 14Sampo HeinonenPieksämäki
MIN-6 15Eevi SaksmanSavonlinna 2
MIN-6 16Topias JauhoLappeenranta
MIN-6 17Laura SuutarinenMikkeli
MIN-6 18Kristiina BrofeldtImatra
MIN-6 19Miina LehtonenRantasalmi
Sarjaluettelo
MIN-7 P/T-12, Osuus 7 1 km P , tilanne
MIN-7 13Onni HuomanSavonlinna 1
MIN-7 14Elina LeikasPieksämäki
MIN-7 15Johannes KääriäSavonlinna 2
MIN-7 16Elis JauhoLappeenranta
MIN-7 17Silja ValtolaMikkeli
MIN-7 18Martin KullbergImatra
MIN-7 19Lauri KauhanenRantasalmi
Sarjaluettelo
MIN-8 P/T-14, Osuus 8 2 km P , tilanne
MIN-8 13Ella-Sofia KaiponenSavonlinna 1
MIN-8 14Sylvi LiukkonenPieksämäki
MIN-8 15Elsa KairikkoSavonlinna 2
MIN-8 16Eveliina VesterinenLappeenranta
MIN-8 17Emma KorpikallioMikkeli
MIN-8 18Venla RäikkönenImatra
MIN-8 19Isla MähönenRantasalmi
Sarjaluettelo
HAR-V Harraste ja valtuustosarja 6 km , tilanne
11:00:00.00HAR-V 20Rantas ValtRantasalmen valtuusto
11:00:00.00HAR-V 21KarTriKarjalan Triathlon
11:00:00.00HAR-V 22E-K uusajEt-Karj uusinajattelijat
Sarjaluettelo
HAR-1 M/N, Osuus 1 1.5 km V , tilanne
11:00:00.00HAR-1 20Eero SistonenRantasalmen valtuusto
11:00:00.00HAR-1 21UKarjalan Triathlon
11:00:00.00HAR-1 22Satu SikanenEt-Karj uusinajattelijat
Sarjaluettelo
HAR-2 M/N, Osuus 2 1.5 km V , tilanne
HAR-2 20Petra HuupponenRantasalmen valtuusto
HAR-2 21UKarjalan Triathlon
HAR-2 22Kari KuuramaaEt-Karj uusinajattelijat
Sarjaluettelo
HAR-3 M/N, Osuus 3 1.5 km V , tilanne
HAR-3 20Tiina TilaeusRantasalmen valtuusto
HAR-3 21UKarjalan Triathlon
HAR-3 22Stefan MynttinenEt-Karj uusinajattelijat
Sarjaluettelo
HAR-4 M/N, Osuus 4 1.5 km V , tilanne
HAR-4 20Juho TiainenRantasalmen valtuusto
HAR-4 21UKarjalan Triathlon
HAR-4 22Veli-Matti KesälahtiEt-Karj uusinajattelijat
Sarjaluettelo