FIS Imatran Kylpylähiihdot

Tulokset

Tuloste on valmis 13:07:38
Kilpailun sarjat: N12; M12; N14; M16; M14; N16
SijoitusKilpailijan numeroKilpailijan nimiSeuran nimiMaa/Piiri/luokkaKilpailijan loppuaikaEro voittajaan
N12 Naiset 12 vuotta 2 km V, tilanne
1.152Maria Nagavkina RUS6:09.6
2.159Emma Maria Päärson EST6:19.9   10.3
3.154Anna KerkoEspoon HiihtoseuraFIN6:21.0   11.4
4.153Venla RäikkönenImatran UrheilijatFIN6:31.4   21.8
5.161Jemina TurunenLappeen RientoFIN6:40.8   31.2
6.157Lotta LaaksoLappeen RientoFIN6:48.5   38.9
7.160Sara EhrnroothJuvan UrheilijatFIN6:55.1   45.5
8.158Kiira KarttunenImatran UrheilijatFIN6:56.1   46.5
9.156Elsa VepsäläinenKymin KoskenpojatFIN8:51.8   2:42.2
DNS155Eveliina VesterinenLappeen RientoFIN
Sarjaluettelo
M12 Miehet 12 vuotta 2 km V, tilanne
1.167Juho KoskinenHollolan Urheilijat -46FIN5:37.3
2.168Anton VainioVehkalahden VeikotFIN5:56.3   19.0
3.169Alex SkutnabbIF Sibbo-VargarnaFIN5:58.6   21.3
4.164Matias OjalainenImatran UrheilijatFIN6:49.1   1:11.8
5.166Kasperi Rinta-JaskariJoutsenon KullervoFIN6:53.8   1:16.5
DNS165Lauri SakkiVehkalahden VeikotFIN
Sarjaluettelo
N14 Naiset 14 vuotta 3 km V, tilanne
1.178Iida PiiroinenEspoon HiihtoseuraFIN7:54.5
2.177Pinja YläharjuPuumalan HiihtäjätFIN7:57.9   3.4
3.176Valeryia Shaukovich BEL8:00.4   5.9
4.173Eevi LaatikainenImatran UrheilijatFIN8:03.9   9.4
5.182Hanna Makarskaya BEL8:10.4   15.9
6.179Eveliina HakalaHämeenlinnan HiihtoseuraFIN8:29.1   34.6
7.180Ronja KronvallBorgå AkillesFIN8:42.4   47.9
8.172Jasmin TurunenLappeen RientoFIN9:04.5   1:10.0
9.174Laura LaaksoLappeen RientoFIN9:15.7   1:21.2
10.175Siiri PekkalaVantaan HiihtoseuraFIN9:27.8   1:33.3
11.171Viktoryia Sakharchuk BEL10:08.4   2:13.9
DNS183Amanda SaltbackaHämeenlinnan HiihtoseuraFIN
DNS181Matilda SaltbackaHämeenlinnan HiihtoseuraFIN
DNS184Elina SainioLappeen RientoFIN
Sarjaluettelo
M16 Miehet 16 vuotta 10 km V, tilanne
1.188Ike MelnitsIF Sibbo-VargarnaFIN26:52.2
2.201Mehis Udam EST27:40.2   48.0
3.197Anton SkutnabbIF Sibbo-VargarnaFIN27:55.6   1:03.4
4.194Matti MansikkaLiperin HiihtoseuraFIN28:34.1   1:41.9
5.198Roni HänninenVantaan HiihtoseuraFIN28:58.1   2:05.9
6.202Rico RohiRr SkiclubEST29:10.1   2:17.9
7.192Rasmus RäikkönenImatran UrheilijatFIN29:24.0   2:31.8
8.193Matias SomppiLahden HiihtoseuraFIN30:59.4   4:07.2
9.186Roman Starcov BEL31:24.5   4:32.3
10.190Konsta SoikkeliKymin KoskenpojatFIN31:25.8   4:33.6
11.191Ilya Bakharevich BEL32:21.7   5:29.5
12.196Hleb Arlouski BEL32:37.6   5:45.4
13.195Onni Isto Ilmari PaasonenMäntyharjun VirkistysFIN32:44.4   5:52.2
14.200Aaro ParviainenRistiinan UrheilijatFIN34:04.0   7:11.8
15.187Jaan Kirsipuu EST34:12.9   7:20.7
16.189Uladzislau Haudzis BEL35:05.7   8:13.5
17.199Vitali Kazachonak BEL39:08.1   12:15.9
Sarjaluettelo
M14 Miehet 14 vuotta 5 km V, tilanne
1.206Rasmus SaarinenLahden HiihtoseuraFIN15:08.7
2.210Onni VepsäläinenVehkalahden VeikotFIN15:46.1   37.4
3.212Eero SinkkoLappeen RientoFIN16:29.4   1:20.7
4.208Tom LainetIF Sibbo-VargarnaFIN16:40.1   1:31.4
5.214Atte RäikkönenImatran UrheilijatFIN16:57.5   1:48.8
6.205Maanus Udam EST17:44.8   2:36.1
7.211Aimo ParviainenRistiinan UrheilijatFIN18:00.3   2:51.6
DNS213Lauri MattilaKouvolan HiihtoseuraFIN
DNS207Radzivon Siamak BEL
Sarjaluettelo
N16 Naiset 16 vuotta 5 km V, tilanne
1.241Olivia HalmeLahden HiihtoseuraFIN15:11.4
2.219Helmiina LanttaSavonlinnan HiihtoseuraFIN15:37.0   25.6
3.233Anniina RantalaOrimattilan JymyFIN15:37.7   26.3
4.223Alena Kulak BEL15:39.4   28.0
5.247Rosa NiittyviitaKouvolan HiihtoseuraFIN15:52.5   41.1
6.226Kiia KarttunenImatran UrheilijatFIN15:52.7   41.3
7.240Eeva HaasanenVantaan HiihtoseuraFIN15:58.9   47.5
8.231Aino HämäläinenVehkalahden VeikotFIN16:02.3   50.9
9.243Siiri KejonenHollolan Urheilijat -46FIN16:14.5   1:03.1
10.237Veera KiljunenPuumalan HiihtäjätFIN16:25.4   1:14.0
11.236Alina Zaitzava BEL16:27.5   1:16.1
12.224Laura LaanRr SkiclubEST16:29.9   1:18.5
13.239Önnela Rodendau EST16:35.7   1:24.3
14.245Minea MannerkiviLahden HiihtoseuraFIN16:38.2   1:26.8
15.238Vilma PylkkänenSavonlinnan HiihtoseuraFIN16:55.6   1:44.2
16.244Lidziya Nadolskaya BEL17:03.4   1:52.0
17.220Emilia PätäriKymin KoskenpojatFIN17:04.8   1:53.4
18.242Eveliina LindsbergRautalammin UrheilijatFIN17:23.4   2:12.0
19.227Alena Nadolskaya BEL17:29.2   2:17.8
20.230Iida-Emilia KarhulaMikkelin HiihtäjätFIN17:35.2   2:23.8
21.229Karoliina TonissonRr SkiclubEST17:38.3   2:26.9
22.235Hilda SalonenVantaan HiihtoseuraFIN17:40.0   2:28.6
23.218Nanna RauosKouvolan HiihtoseuraFIN17:55.6   2:44.2
24.225Yana Ihnashova BEL18:14.9   3:03.5
25.228Kresmer Grete Maria EST18:23.6   3:12.2
26.234Kirke Jamnes EST18:30.1   3:18.7
27.222Lotta AumakallioLappeen RientoFIN18:48.7   3:37.3
28.246Valeryia Tumasheuskaya BEL19:33.5   4:22.1
DNS232Kristina NikkinenKouvolan HiihtoseuraFIN
DNS221Keitlin Jalast EST
Sarjaluettelo