Rulla-ampumahiihdon SM-2018

Pikamatkat

Imatra 16.9

Tuloste on valmis 14:39:18
Kilpailun sarjat: N; N21; N19; M19; M21; M
SijaKilpailijan nimiSeuran nimiKilpailijan tulosEro Sakkoerittely
N Naiset 7.5 km , tilanne
1.Kaisa MäkäräinenKontiolahden Urheilijat20:27.8 0+0=0
2.Venla LehtonenImatran Urheilijat22:21.4   1:53.60+4=4
3.Nastassia KinnunenKontiolahden Urheilijat22:39.8   2:12.02+1=3
4.Laura ToivanenEnon Kisa-Pojat ry23:04.9   2:37.11+1=2
5.Sanna MarkkanenLeppävirran Viri23:40.3   3:12.51+2=3
6.Suvi MinkkinenJoutsan Pommi23:44.6   3:16.81+2=3
7.Erika JänkäAhveniston Ampumahiihtäjät25:08.3   4:40.53+3=6
8.Jessika RoligAhveniston Ampumahiihtäjät25:14.8   4:47.01+3=4
DNSTiia-Maria TalvitieJalasjärven Jalas N+N=0
DNSJohanna PykäläinenKontiolahden Urheilijat N+N=0
DNSIida SirviöSotkamon Jymy N+N=0
DNSJenna KankoKontiolahden Urheilijat N+N=0
Sarjaluettelo
N21 Naiset 21 vuotta 7.5 km , tilanne
1.Jenny FellmanIf Åland23:35.9 2+2=4
2.Heidi NikkinenKouvolan Hiihtoseura23:45.3   9.41+2=3
3.Riina SorsaEnon Kisa-Pojat ry25:06.0   1:30.11+2=3
4.Santra SädeKontiolahden Urheilijat25:16.1   1:40.20+1=1
5.Heidi KuuttinenNärpes Kraft Skidförening25:42.4   2:06.51+4=5
6.Sofia JoronenSeinäjoen Hiihtoseura26:48.5   3:12.62+1=3
7.Jenni KeränenAhveniston Ampumahiihtäjät27:01.3   3:25.45+1=6
8.Sanna-Mari PurolaSeinäjoen Hiihtoseura28:29.0   4:53.12+2=4
9.Camilla TuominenHollolan Urheilijat-4630:27.4   6:51.52+2=4
DNSMaija KeränenAhveniston Ampumahiihtäjät N+N=0
DNSSaana LahdelmaMikkelin Hiihtäjät N+N=0
DNSKrista LeskinenTuusulan Voima-Veikot N+N=0
DNSEmma HirvonenKangasniemen Kalske N+N=0
Sarjaluettelo
N19 Naiset 19 vuotta 6 km , tilanne
1.Kaisa KeränenAhveniston Ampumahiihtäjät19:29.5 0+2=2
2.Nenna LukkarinenKontiolahden Urheilijat20:24.6   55.10+0=0
3.Hilda KukonlehtoAhveniston Ampumahiihtäjät20:38.5   1:09.02+2=4
4.Sanni OikkonenOunasvaaran Hiihtoseura21:05.3   1:35.84+1=5
5.Emilia IrvankoskiOunasvaaran Hiihtoseura21:19.2   1:49.73+2=5
6.Laura TukiaImatran Urheilijat21:30.9   2:01.42+1=3
7.Johanna IsojärviOunasvaaran Hiihtoseura22:24.5   2:55.02+4=6
8.Nella KeskinenVähänkyrön Viesti22:39.0   3:09.51+3=4
9.Emma StertzUSA23:28.8   3:59.33+3=6
DNSSara Naukkarinen Kontiolahden Urheilijat N+N=0
DNSNoora KupariSeinäjoen Hiihtoseura N+N=0
Sarjaluettelo
M19 Miehet 19 vuotta 7.5 km , tilanne
1.Otto InveniusSoisalon Ampumahiihtäjät21:33.6 2+3=5
2.Patrik KuuttinenNärpes Kraft Skidförening22:09.3   35.73+3=6
3.Saku KalliomäkiKauhajoen Karhu22:50.5   1:16.92+2=4
4.Akseli LoikkanenPuijon Hiihtoseura23:10.4   1:36.81+3=4
5.Santtu PanttilaKauhajoen Karhu23:11.5   1:37.94+2=6
6.Lauri Kataja-RahkoSeinäjoen Hiihtoseura23:58.7   2:25.10+2=2
7.Jonni MukkalaSeinäjoen Hiihtoseura24:51.0   3:17.42+2=4
8.Onni Kalle LahdelmaHollolan Urheilijat-4626:03.0   4:29.40+5=5
DNSAnssi KuittinenSoisalon Ampumahiihtäjät N+N=0
DNSSampo KelloniemiTuusulan Voima-Veikot N+N=0
Sarjaluettelo
M21 Miehet 21 vuotta 10 km , tilanne
1.Jaakko RantaTuusulan Voima-Veikot26:04.8 1+1=2
2.Tuomas HarjulaTuusulan Voima-Veikot26:14.9   10.10+1=1
3.Pyry StevanderSeinäjoen Hiihtoseura27:23.5   1:18.70+2=2
4.Tuukka InveniusSoisalon Ampumahiihtäjät27:45.4   1:40.62+3=5
5.Santeri KolehmainenSoisalon Ampumahiihtäjät28:25.0   2:20.20+3=3
6.Juho HökkäOulun Hiihtoseura29:30.5   3:25.70+4=4
DNSOtto-Eemil KarvinenKontiolahden Urheilijat N+N=0
DNSAapo ErkkiläSaloisten Reipas N+N=0
Sarjaluettelo
M Miehet 10 km , tilanne
1.Tero SeppäläHaapajärven Kiilat26:39.3 1+3=4
2.Olli HiidensaloLahden Hiihtoseura27:09.4   30.11+3=4
3.Olli JarvaImatran Urheilijat27:40.0   1:00.71+3=4
4.Ahti ToivanenKontiolahden Urheilijat27:55.0   1:15.72+2=4
5.Joni MustonenKontiolahden Urheilijat27:58.0   1:18.73+3=6
6.Heikki LaitinenVirtasalmen Urheilijat29:30.1   2:50.83+2=5
7.Eppu VäänänenKymin Koskenpojat29:50.4   3:11.10+3=3
DSQJaakko LuonuansuuOulun Hiihtoseura 2+3=5
IBU DR 5.6.H
DNSAntti RepoKontiolahden Urheilijat N+N=0
DNSTeemu HuhtalaKontiolahden Urheilijat N+N=0
DNSTuomas GrönmanKontiolahden Urheilijat N+N=0
Sarjaluettelo