Imatran Uudenvuoden hiihdot

Tulokset 30.12.2018

Tuloste on valmis 13:12:51

Kilpailun sarjat: N16; M16; N18; N20; M55; M65; N35; NYL; M45; M35; MYL; M18; M20; M50LV; MYLK; MYLB; N20K; M50LV

N16 Naiset 16 vuotta 5 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 8Eevi-Inkeri TossavainenSavonlinnan Hiihtoseura6:44.0 (1.)13:42.5
2. 1Maija TiainenKerimäen Urheilijat6:46.5 (2.)13:55.2   12.7
3. 4Helmiina LanttaSavonlinnan Hiihtoseura7:10.9 (3.)14:40.9   58.4
4. 9Olivia HalmeLahden Hiihtoseura7:12.2 (4.)14:49.7   1:07.2
5. 6Aino HämäläinenVehkalahden Veikot7:32.7 (5.)15:12.9   1:30.4
6. 3Veera KiljunenPuumalan Hiihtäjät7:34.8 (6.)15:19.9   1:37.4
7. 5Iida-Emilia KaiponenSavonlinnan Hiihtoseura7:36.2 (7.)15:32.1   1:49.6
8. 2Vilma PylkkänenSavonlinnan Hiihtoseura7:38.2 (8.)15:45.5   2:03.0
9. 11Lotta AumakallioLappeen Riento8:45.5 (9.)18:21.4   4:38.9
DNS 7Nanna RauosKouvolan Hiihtoseura
DNS 10Kiia KarttunenImatran Urheilijat
Sarjaluettelo

M16 Miehet 16 vuotta 5 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 19Arttu TurtiainenKerimäen Urheilijat6:13.4 (1.)12:38.1
2. 21Matti MansikkaLiperin Hiihtoseura6:17.3 (2.)12:46.0   7.9
3. 15Benjamin TasaVehkalahden Veikot6:19.1 (3.)12:50.6   12.5
4. 17Markus MatilainenPakilan Veto6:33.7 (4.)13:20.1   42.0
5. 13Valtteri HuuskonenRantasalmen Urheilijat6:38.4 (6.)13:34.1   56.0
6. 20Rasmus RäikkönenImatran Urheilijat6:35.5 (5.)13:41.2   1:03.1
7. 14Aapo HotokkaMikkelin Hiihtäjät6:39.6 (7.)13:58.1   1:20.0
8. 22Topias ZerniAnjalan Liitto7:08.0 (8.)14:40.0   2:01.9
9. 18Antti SeppänenSulkavan Urheilijat 417:11.9 (9.)15:05.2   2:27.1
10. 16Petrus TasaVehkalahden Veikot7:32.7 (10.)15:25.6   2:47.5
Sarjaluettelo

N18 Naiset 18 vuotta 5 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 27Siiri SipariVehkalahden Veikot7:36.8 (1.)15:10.8
2. 25Kerttu SeppänenSulkavan Urheilijat 417:39.0 (2.)15:41.7   30.9
3. 26Elena JyrkinenImatran Urheilijat7:44.6 (3.)15:51.7   40.9
4. 29Laura LaatikainenImatran Urheilijat8:04.7 (4.)16:28.7   1:17.9
5. 28Johanna KiljunenPuumalan Hiihtäjät8:08.6 (5.)16:34.6   1:23.8
Sarjaluettelo

N20 Naiset 20 vuotta 5 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 30Viivi VarjusSki Jyväskylä7:12.4 (1.)14:53.1
2. 31Sara UrpalainenVehkalahden Veikot8:05.6 (2.)16:45.6   1:52.5
Sarjaluettelo

M55 Miehet 55 vuotta 5 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 33Juha OvaskaRuokolahden Raju7:06.1 (1.)14:14.0
2. 34Heikki VuoksialaVehkalahden Veikot7:23.5 (2.)15:18.0   1:04.0
Sarjaluettelo

M65 Miehet 65 vuotta 5 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 38Jouko RäsänenSiilinjärven Hiihtoseura7:53.6 (2.)15:34.6
2. 36Keijo KattelusVehkalahden Veikot7:51.6 (1.)15:51.1   16.5
3. 35Aarne VartiainenSimpeleen Urheilijat8:04.4 (3.)16:25.8   51.2
DNS 37Keijo KosonenParikkalan Urheilijat
Sarjaluettelo

N35 Naiset 35 vuotta 5 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 41Anna KeskisaariImatran Urheilijat8:00.7 (1.)16:06.5
2. 42Tatiana LarionovaLahden Hiihtoseura9:10.5 (2.)18:47.8   2:41.3
Sarjaluettelo

NYL Naiset 5 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 45Hanna VarjusImatran Urheilijat6:48.3 (1.)13:51.8
2. 43Emma JyrkinenImatran Urheilijat6:54.0 (2.)14:15.1   23.3
DNS 44Katariina LonkaIkaalisten Urheilijat
Sarjaluettelo

M45 Miehet 45 vuotta 10 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) 5.00 km(Sij.) 7.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 49Jukka-Pekka HuuskonenRantasalmen Urheilijat6:17.2 (1.)12:48.8 (1.)19:14.6 (1.)25:45.6
2. 48Timo MakkonenKontiolahden Urheilijat6:21.4 (2.)12:53.0 (2.)19:26.4 (2.)25:55.2   9.6
DNS 50Jyrki KotroLappeen Riento
Sarjaluettelo

M35 Miehet 35 vuotta 10 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) 5.00 km(Sij.) 7.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 51Antti KosonenImatran Urheilijat6:07.9 (1.)12:31.6 (1.)18:58.2 (1.)25:26.1
2. 53Simo MänttäriSippolan Kunto6:21.6 (2.)13:03.9 (2.)19:42.9 (2.)26:25.8   59.7
3. 52Tommi LavonenAnjalan Liitto6:30.3 (3.)13:12.0 (3.)19:58.4 (3.)26:41.1   1:15.0
Sarjaluettelo

MYL Miehet 10 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) 5.00 km(Sij.) 7.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 62Lari LehtonenImatran Urheilijat5:20.8 (1.)10:57.6 (1.)16:38.8 (1.)22:08.0
2. 59Ville AhonenImatran Urheilijat5:40.2 (2.)11:52.9 (2.)18:00.9 (2.)23:59.8   1:51.8
3. 58Jussi TauriainenMikkelin Hiihtäjät5:42.2 (3.)11:53.4 (3.)18:06.3 (3.)24:13.0   2:05.0
4. 63Ville HapponenKiteen Urheilijat5:50.5 (4.)12:10.3 (4.)18:42.7 (4.)25:14.0   3:06.0
5. 55Jarkko SinkkonenImatran Urheilijat6:05.9 (6.)12:32.0 (6.)19:08.6 (6.)25:34.9   3:26.9
6. 60Akseli KuusimaaOunasvaaran Hiihtoseura5:59.1 (5.)12:21.3 (5.)18:59.7 (5.)25:37.4   3:29.4
7. 61Santtu NymanAnjalan Liitto6:09.1 (7.)12:45.9 (7.)19:29.5 (7.)26:02.9   3:54.9
8. 56Juuso HämäläinenVehkalahden Veikot6:15.0 (8.)12:58.0 (8.)19:54.7 (8.)26:52.9   4:44.9
9. 57Lauri NiemiLappeen Riento6:50.1 (9.)14:12.8 (9.)21:44.6 (9.)29:14.5   7:06.5
Sarjaluettelo

M18 Miehet 18 vuotta 10 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) 5.00 km(Sij.) 7.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 65Juho RepoSimpeleen Urheilijat6:24.2 (1.)12:58.6 (1.)19:36.9 (1.)26:08.7
Sarjaluettelo

M20 Miehet 20 vuotta 10 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) 5.00 km(Sij.) 7.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 67Joonas SinkkonenImatran Urheilijat6:07.7 (2.)12:43.0 (1.)19:32.0 (1.)26:19.7
DNF 68Mikael RovioImatran Urheilijat5:57.6 (1.)13:08.9 (2.) - (-)
Sarjaluettelo

M50LV KE Miehet 50 vuotta LV Kelkka 5 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 70Erkki OjalaJoensuun Hiihtoveikot9:12.9 (1.)19:28.3
Sarjaluettelo

MYLK Miehet K 10 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) 5.00 km(Sij.) 7.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 73Teemu ToiviainenImatran Urheilijat5:02.8 (1.)10:41.0 (1.)16:07.2 (1.)21:33.3
2. 72Mika NybergSki Jyväskylä11:26.1 (2.)24:51.3 (2.)37:09.8 (2.)49:39.0   28:05.7
Sarjaluettelo

MYLB Miehet B 10 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) 5.00 km(Sij.) 7.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 75Inkki InolaSKITEAM KUUSA3:28.5 (1.)7:23.4 (1.)11:30.7 (1.)15:28.8
Sarjaluettelo

N20K Naiset 20 vuotta K 5 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 77Silvia Quintero KovanenPakilan Veto9:16.3 (1.)19:16.8
Sarjaluettelo

M50LV Miehet 50 vuotta LV 5 km

Sijoitus Kilpailijan numero Kilpailijan nimi Seuran nimi 2.50 km(Sij.) Loppuaika Ero kärkeen
1. 79Kalervo PieksämäkiPihtiputaan Tuisku4:48.7 (1.)9:49.7
Sarjaluettelo